Czy impregnować belki dachowe?

Dom

Dach spełnia bardzo ważną funkcję w każdym domu, bez niego można powiedzieć, że nie byłoby budynku. Chroni on nas przed deszczem, śniegiem, słońcem, dzięki temu możemy włączać ogrzewanie, gdyż budynek jest zamknięty i ciepło może wypełniać pomieszczenia a nie uciekać całkowicie na zewnątrz, jakby to było w przypadku domu bez dachu.

Belki w dachu, mają za zadanie podtrzymywać cały dach, na nich opiera się konstrukcja, dlatego drewno powinno być specjalnie zabezpieczone. Każdy by chciał by jak najwięcej rzeczy wytrzymało jak najwięcej czasu i można było z nich normalnie korzystać i to bez wystąpienia awarii.

A jeśli drewno nie będzie impregnowane, to niestety może dojść do tego, że straci ono swoje własności, nie będzie mogło tak dobrze przenosić obciążeń, spróchnieje, zacznie się kruszyć, wilgotnieć, pleśnieć i w końcu jak tylko dotkniemy to będzie mogło się posypać.

Stanowią one ważny element, ponieważ dzięki nim nic nie spada nam na głowę, więc nie możemy zapominać o zabezpieczaniu belek, a możemy być pewni, że przez naprawdę długi czas nie będziemy musieli się martwić, że są zniszczone na skutek czasu i różnych warunków.