Ogólne zasady prowadzenia przewodów

Budowa Dom

W domach, mieszkaniach, zakładach, w każdym budynku muszą być prowadzone przewody. Czy to wodociągowe, czy kanalizacyjne, gazowe, elektryczne.

Możemy stosować klimatyzację, wentylację, systemy mogą być też różne i jakoś przewody należy umieszczać. Teraz przedstawimy kilka głównych zasad, które w większości się sprawdzają.

Otóż przewody powinniśmy prowadzić pod sufitem, tak, by nie przechodziły przez przegrody na przykład przez drzwi, bo jakby to wyglądało, że w miejscu drzwi na środku czy też niżej albo wyżej biegnie sobie jakiś przewód albo kabel, takich rzeczy się nie spotyka.

Przy przejściach przez ściany, stropy, należy stosować tuleje ochronne, ponieważ na skutek temperatury przewody mogą się rozszerzać i nie mogą one tego robić bezpośrednio w kontakcie z przejściami, gdyż będą negatywnie oddziaływać na materiał.

Wiele przewodów prowadzimy też w podłodze, po wierzchu ścian. Głównie należy wiedzieć, by nie puszczać ich przez środek. Nie mogą mieć też załamań, skręceń, gdyż mogą nie spełniać swoich wymagań, jeśli coś będzie źle zamontowane.