Somfy – napęd do inteligentnego domu

Dom Tech

W artykułach branżowych oraz publikacjach na które natknąć się możemy przeglądając różnorakie portale społecznościowe, sporo miejsca poświęca się tak zwanemu domowi inteligentnemu.

Jeżeli nasi czytelnicy również choćby pobieżnie zgłębili temat, z całą pewnością wiedzą oni, że jest to system lub też zestaw współpracujących ze sobą systemów zautomatyzowanych, dzięki którym użytkownik ma o wiele pełniejszą kontrolę nad swoją przestrzenią mieszkalną czy biurową, jako że może za jednym dotknięciem przycisku zmienić temperaturę panującą w poszczególnych pomieszczeniach, zwiększyć lub zmniejszyć natężenie oświetlenia, czy też ustalić, czy w danym momencie rolety zewnętrzne albo wewnętrzne mają zostać podniesione. Aby możliwe było wykonanie ostatniej z opisywanych operacji, niezbędne jest zaimplementowanie systemie specjalnego napędu. W ramach dzisiejszego artykułu pragniemy zachęcić Państwa do rozważenia zakupu wyrobu, który podbił nasze serce. Mowa o produkcie noszącym wdzięczną nazwę Somfy. Czym wyróżnia się on na tle konkurencji?

Napęd ten zaskarbił sobie ponadprzeciętną przychylność konsumentów, głównie z uwagi na fakt jego wysokiego zaawansowania oraz wszechstronności. Opisywany produkt może bowiem zostać zastosowany do podnoszenia i opuszczania zarówno żaluzji zewnętrznych jak i ich odpowiedników zamontowanych wewnątrz domu lub biura, ale także posłużyć do szybkiego, a co równie ważne – cichego – wysunięcia albo schowania w specjalnej wnęce ekranu projekcyjnego. Producent dostarcza swój produkt w wielu różnych wersjach przystosowanych do różnorakich zastosowań oraz preferencji konsumentów. Zaznajamiając się z szerokim portfolio firmy odpowiedzialnej za wytwarzanie tychże napędów dowiedzieć się możemy, że są one dostępne w wersji regulowanej przy pomocy specjalnego przełącznika, modułu na podczerwień, pilota, jak również w formie urządzenia działającego w oparciu o panel solarny.

Warto nadmienić, że silniki Somfy działają w trybie Plug and Play, co oznacza, że niemalże natychmiast po wyjęciu ich z opakowania możliwe jest ich podłączenie do prądu oraz wykorzystanie jako elementu inteligentnego biura czy domu. Nie jest konieczna jakakolwiek dodatkowa konfiguracja czy regulacja, co z pewnością docenią konsumenci, dla których kwestią niezwykle istotną jest komfort, jak również ci, którzy nie są w nadmiernym stopniu zaznajomieni ze specyfiką nowinek technologicznych, jednakże postanowili stać się szczęśliwymi posiadaczami tego niezwykłego gadżetu znacznie ułatwiającego podnoszenie i opuszczanie rolet oraz kontrolowanie ekranów i projektorów. Możemy z czystym sumieniem polecić silniki Somfy wszystkim naszym czytelnikom, jako że już od wielu miesięcy stosujemy je w systemach wykonywanych na specjalne zamówienie naszych konsumentów i jak do tej pory spotykaliśmy się wyłącznie z pozytywnymi opiniami. Na ogromną pochwałę zasługuje także korzystny stosunek jakości do ceny omawianego wyrobu! Zapraszamy do kontaktu, jeżeli pragnęliby Państwo dowiedzieć się o nim nieco więcej!